Lenovo Legion T5 30AGB10 AMD Ryzen™ 7 7700X 32 GB DDR5-SDRAM 2 TB SSD NVIDIA GeForce RTX 5060 Ti Windows 11 Home Tower PC Black
- In Stock
- 2,099.08€
- Ex Tax: 1,692.81€
Monthly payment from: 91.69 EUR
- Brand: LEV
- Model: 198157744615
- Product Code: 90YJ002JPL
- Availability: 1 pcs
- ID: 397458
Fast delivery
| Main | |
| antenna type | 2x2 |
| audio chip | Realtek ALC623 |
| Audio system | High Definition Audio |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 5.4 |
| Card reader integrated | No |
| Chassis type | Tower |
| Colour name | Eclipse Black |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| Depth | 490.4 mm |
| Discrete GPU manufacturer | NVIDIA |
| Discrete graphics card | Yes |
| Discrete graphics card memory | 8 GB |
| Discrete graphics card model | NVIDIA GeForce RTX 5060 Ti |
| Discrete graphics memory type | GDDR7 |
| Display included | No |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Height | 413.5 mm |
| internal memory | 32 GB |
| Internal memory type | DDR5-SDRAM |
| Maximum internal memory | 32 GB |
| memory clock speed | 5600 MHz |
| Memory layout (slots x size) | 2 x 16 GB |
| memory slots | 4x DIMM |
| motherboard chipset | AMD B650 |
| Non-operating altitude | 0 - 12192 m |
| Number of SSDs installed | 1 |
| NVMe | Yes |
| On-board GPU manufacturer | AMD |
| On-board graphics card | Yes |
| On-board graphics card family | AMD Radeon Graphics |
| On-board graphics card model | AMD Radeon Graphics |
| operating altitude | 0 - 3048 m |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80% |
| operating system architecture | 64-bit |
| Operating system installed | Windows 11 Home |
| operating system language | Polish |
| Operating temperature (T-T) | 5 - 35 °C |
| optical drive type | No |
| package depth | 596 mm |
| package height | 549 mm |
| package weight | 17 kg |
| package width | 321 mm |
| Power supply | 850 W |
| Power supply input frequency | 50/60 Hz |
| Power supply input voltage | 100 - 240 V |
| Processor boost frequency | 5.4 GHz |
| Processor cache | 32 MB |
| Processor cache type | L3 |
| processor cores | 8 |
| Processor family | AMD Ryzen™ 7 |
| processor frequency | 4.5 GHz |
| Processor generation | AMD Ryzen 7000 Series |
| processor manufacturer | AMD |
| processor model | 7700X |
| Processor threads | 16 |
| product colour | Black |
| product type | PC |
| SSD capacity | 2 TB |
| SSD form factor | M.2 |
| SSD interface | PCI Express 4.0 |
| storage media | SSD |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| storage temperature (T-T) | -40 - 60 °C |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Total SSDs capacity | 2 TB |
| Total storage capacity | 2 TB |
| Trusted Platform Module (TPM) | Yes |
| USB 2.0 ports quantity | 2 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 3 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C ports quantity | 1 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-A ports quantity | 2 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C ports quantity | 1 |
| Volume | 30 L |
| weight | 15 kg |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Width | 211 mm |
| WiFi | Yes |
