Horizon Fitness Andes 5.1 Elliptical orbiter Black, Grey
- In Stock
- 1,367.48€
- Ex Tax: 1,102.81€
Monthly payment from: 59.74 EUR
- Brand: HOZ
- Model: 4713375369639
- Product Code: HZ-ANDES_5.1
- Availability: 10 pcs
- ID: 394463
Fast delivery
| Main | |
| AC input voltage | 240 V |
| Depth | 1730 mm |
| Display type | LCD |
| Flywheel weight | 8,5 kg |
| Heart rate contact sensors | Yes |
| Height | 1710 mm |
| Maximum user weight | 136 kg |
| Mobile device holder | Yes |
| Number of programs | 12 |
| Number of resistance levels | 20 |
| product colour | Grey, Black |
| Recommended usage | Indoor |
| Step length | 50,8 cm |
| Suitable for | Home |
| Training displayed parameters | Profile, Resistance, HR display, Cardio compass, Speed of rotation, Calories, Speed, Distance, Output power, Heart rate, Time |
| Type | Elliptical orbiter |
| Variable resistance | Yes |
| Warnings | Children and people with limited physical abilities should only use the elliptical trainer under supervision., Check the equipment before use to ensure it is in good working order. |
| weight | 78 kg |
| Width | 670 mm |
