JULBO INTENSITY sunglasses, size M, purple
- In Stock
- 94.10€
- Ex Tax: 75.89€
- Brand: JLB
- Model: 3660576308909
- Product Code: 964397
- Availability: 10 pcs
- ID: 401558
Fast delivery
| Main | |
| Best uses | Universal |
| Bridge width | 14 mm |
| Frame colour | Purple |
| Frame material | Plastic |
| Frame width | 136 mm |
| Inner colour | Grey |
| Lens colour | Purple |
| Lens Width | 136 mm |
| Light transmission | 12% |
| quantity | 1 |
| Recommended gender | Unisex |
| Size (S/M/L) | M |
| Temple colour | Purple |
| Temple length | 130 mm |
| Type | Multi-sport glasses |
| Warnings | Protect from overheating. Store glasses at room temperature., Avoid strong impacts, which can damage the glasses and reduce their protective effectiveness., During use, the goggles should be carefully fitted to ensure full eye protection. |
| weight | 19 g |
