Palit GeForce RTX 5060 Ti Dual OC NVIDIA 8 GB GDDR7
- Laos olemas
- 412.96€
- Maksudeta: 333.03€
Kuumakse alates: 18.04 EUR
- Tootja: PAL
- Mudel: 4710562245257
- Tootekood: NE7506TT19P1-GB2062D
- Saadavus: 27 tk
- ID: 395441
Kiire tarne
| Peamine | |
| Cooling type | Active |
| CUDA | Yes |
| CUDA Cores | 4608 |
| Data transfer rate | 28 Gbit/s |
| DirectX version | 12 Ultimate |
| Diskreetne graafikakaardi mälu | 8 GB |
| DisplayPort version | 2.1b |
| DisplayPorts quantity | 3 |
| Dual Link DVI | No |
| Fan diameter | 9.5 cm |
| Graphics card memory type | GDDR7 |
| Graphics processor | GeForce RTX 5060 Ti |
| Graphics processor family | NVIDIA |
| HDCP | Yes |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI versioon | 2.1b |
| Illumination | Yes |
| Illumination colour | Multi |
| Interface type | PCI Express 5.0 |
| Kõrgus | 126.3 mm |
| Length | 262.1 mm |
| Maximum displays per videocard | 4 |
| Maximum resolution | 7680 x 4320 pixels |
| Memory bandwidth (max) | 448 GB/s |
| Memory bus | 128 bit |
| Minimum system power supply | 600 W |
| Number of fans | 2 fan(s) |
| Number of slots | 2 |
| NVIDIA Ansel | Yes |
| NVIDIA G-SYNC | Yes |
| OpenGL version | 4.6 |
| Overclocked (OC) edition | Yes |
| Package type | Box |
| Parallel processing technology support | Not supported |
| Power consumption (max) | 180 W |
| Processor boost clock speed | 2632 MHz |
| protsessori sagedus | 2407 MHz |
| Sügavus | 40.1 mm |
| Supplementary power connectors | 1x 8-pin |
| toote värv | Black |
| TV tuner integrated | No |
| Virtual Reality (VR) ready | Yes |
