Computer case - Deepcool CH360 DIGITAL WH (R-CH360-WHAPE3D-G-1)
  • In Stock
  • Brand: DEC
  • Model: 6933412774686
  • Product Code: R-CH360-WHAPE3D-G-1
  • Availability: 5 pcs
  • ID: 354079
Fast delivery
Main
Audio input Yes
Depth 428 mm
Front fans diameters supported 120, 140 mm
Front fans installed 2x 140 mm
Front radiator sizes supported 140, 280, 120, 240, 360 mm
Height 431 mm
Illumination Yes
Illumination colour Multi
Illumination location Case fans
Material SPCC, ABS
Maximum CPU cooler height 16.5 cm
Maximum graphics card length 32 cm
Maximum PSU length 16 cm
Number of 2.5" bays 3
Number of 3.5" bays 2
Number of expansion slots 4
Number of front fans supported (max) 3
Number of rear fans supported (max) 1
Number of top fans supported (max) 2
Power supply included No
Power supply location Bottom
product colour White
Rear fans diameters supported 120
Rear fans installed 1x 120 mm
Rear radiator sizes supported 120 mm
Side window Yes
Supported HDD sizes 3.5", 2.5"
Supported motherboard form factors micro ATX, Mini-ITX
Supported power supply form factors PS2, ATX
Tempered glass panel(s) Yes
Top fans diameters supported 140 mm, 120
Top radiator sizes supported 120, 240, 140
Type PC
USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity 1
USB Type-C ports quantity 1
weight 6 kg
Width 215 mm