Supermicro CSE-735D4-668B computer case Midi Tower Black 668 W
  • In Stock
  • Brand: SUM
  • Model: 672042474141
  • Product Code: CSE-735D4-668B
  • Availability: 2 pcs
  • ID: 384139
Fast delivery
Main
AC input frequency 50/60 Hz
AC input voltage 110 - 240 V
Depth 536 mm
form factor Midi Tower
Height 424 mm
Number of 3.5" bays 1
Number of 5.25" bays 2
Operating relative humidity (H-H) 8 - 90%
Operating temperature (T-T) 5 - 35 °C
package depth 642 mm
package height 304 mm
package weight 13.6 kg
package width 543 mm
Power supply 668 W
Power supply included Yes
product colour Black
Storage relative humidity (H-H) 5 - 95%
storage temperature (T-T) -40 - 70 °C
Supported HDD sizes 3.5", 5.25"
Supported motherboard form factors EATX, micro ATX, ATX
Type Server
USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity 2
USB Type-C ports quantity 1
weight 12.7 kg
Width 193 mm