Supermicro CSE-732D4-668B computer case Midi Tower Black 668 W
  • In Stock
  • Brand: SUM
  • Model: 672042432073
  • Product Code: CSE-732D4-668B
  • Availability: 4 pcs
  • ID: 323561
Fast delivery
Main
ATX power connector (20+4 pin) Yes
Audio output Yes
cable lock slot Yes
Cable lock slot type Kensington
Depth 525 mm
form factor Midi Tower
Front fans diameters supported 120 mm
Harmonized System (HS) code 84733080
Height 424 mm
LED indicators System, HDD, Power, Network
Number of 3.5" bays 5
Number of 5.25" bays 2
Number of expansion slots 7
Number of external 5.25" bays 2
Number of front fans supported (max) 1
Number of HDDs supported 6
Number of internal 3.5" bays 4
Number of rear fans supported (max) 1
On/off button Yes
Operating relative humidity (H-H) 8 - 90%
Operating temperature (T-T) 5 - 35 °C
Power supply 668 W
Power supply included Yes
product colour Black
Rear fans diameters supported 120 mm
Rear fans installed 1x 120 mm
Storage relative humidity (H-H) 5 - 95%
storage temperature (T-T) -40 - 70 °C
Supported HDD sizes 3.5", 5.25"
Supported motherboard form factors ATX, micro ATX, EATX
Type PC
USB 2.0 ports quantity 2
USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity 2
weight 12.7 kg
Width 193 mm