Gembird SPK-BT-LED-03-BK portable Bluetooth speaker with RGB LED Light Black 5W
- In Stock
- 18.90€
- Ex Tax: 15.24€
- Brand: GEM
- Model: 8716309127844
- Product Code: SPK-BT-LED-03-BK
- Availability: 4 pcs
- ID: 328701
Fast delivery
| Main | |
| AUX in | Yes |
| battery life (max) | 4 h |
| Battery recharge time | 3 h |
| Battery type | Built-in battery |
| battery voltage | 5 V |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth range | 10 m |
| Bluetooth transmitter power | 9 dBm |
| Bluetooth version | 5.1 |
| Built-in microphone | Yes |
| Card reader integrated | Yes |
| Compatible memory cards | MicroSD (TransFlash) |
| Connectivity technology | Wireless |
| Depth | 111 mm |
| Driver diameter | 6.6 cm |
| FM Radio | Yes |
| Frequency range | 2402 - 2480 GHz |
| Height | 134 mm |
| Impedance | 3 Ω |
| Maximum memory card size | 32 GB |
| Number of drivers | 1 |
| Number of speakers | 1 |
| product colour | Black |
| product type | Mono portable speaker |
| Recommended usage | Tablet / Smartphone |
| RMS rated power | 5 W |
| Signal-to-Noise Ratio (SNR) | 90 dB |
| weight | 530 g |
| Width | 111 mm |
| WiFi | No |
