Poly Voyager Surround 80 UC Microsoft Teams Certified USB-C Headset +USB-C/A Adapter
- In Stock
- 230.34€
- Ex Tax: 185.76€
Monthly payment from: 10.06 EUR
- Brand: PO2
- Model: 196548377831
- Product Code: 8H2G3AA
- Availability: 99 pcs
- ID: 374052
Fast delivery
| Main | |
| 3.5 mm connector | Yes |
| Acoustic system | Closed |
| Battery operated | Yes |
| Battery recharge time | 1 h |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery type | Built-in battery |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth profiles | HFP, HSP, A2DP, AVRCP, AVDTP |
| Bluetooth version | 5.3 |
| Cable colour | Black |
| Cables included | 3.5 mm to USB Type-C |
| Carrying case | Yes |
| Charging case connector type | USB Type-C |
| Charging source | USB |
| Connectivity technology | Wireless |
| Continuous audio playback time | 24 h |
| Control type | Touch |
| Depth | 77 mm |
| Detachable cable | Yes |
| Driver unit | 4 cm |
| Foldable | No |
| Head-band cushion | Yes |
| Headphone frequency | 20 - 20000 Hz |
| Headphone sensitivity | 132 dB |
| Headset type | Binaural |
| Height | 181 mm |
| International Protection (IP) code | IPX4 |
| LED indicators | Yes |
| Microphone frequency | 20 - 16000 Hz |
| Microphone sensitivity | -37 dB |
| Microphone type | Built-in |
| MP3-player | No |
| Near Field Communication (NFC) | No |
| Number of microphones | 10 |
| Number of simultaneously connected devices (max) | 2 |
| On/off switch | Yes |
| Operating keys | Volume +, Play/Pause, Track <, Volume -, Track > |
| product colour | Black |
| product type | Headset |
| Quick start guide | Yes |
| Recommended usage | Music/Everyday |
| Talk time | 21 h |
| USB connectivity | Yes |
| USB connector | USB Type-C |
| Volume control | Touch |
| Wearing style | Head-band |
| weight | 275 g |
| Width | 191 mm |
| Wireless charging | No |
| Wireless range | 30 m |
