Novox NCX New - professional USB microphone, 3-capsule
- In Stock
- 66.13€
- Ex Tax: 53.33€
- Brand: NVX
- Model: 5902349392127
- Product Code: L1080068
- Availability: 10 pcs
- ID: 316821
Fast delivery
| Main | |
| Bit depth | 16/24 |
| Connectivity technology | Wired |
| Device interface | USB |
| Headphone outputs 1/8" (3.5 mm) | 1 |
| max SPL | 120 dB |
| Microphone dimensions (WxHxD) | 59 x 180 x 59 mm |
| Microphone direction type | Cardioid, Bidirectional, Omnidirectional, Stereo |
| Microphone frequency | 20 - 20000 Hz |
| Microphone sensitivity | 5.6mV |
| Microphone weight | 700 g |
| Output impedance | 32 Ω |
| Package contents | Desk stand, Microphone, USB Cable |
| Power source | USB |
| product colour | Black |
| product type | Condenser microphone |
