DELL CP3724 40.6 cm (16") Backpack Black
- In Stock
- 33.37€
- Ex Tax: 26.91€
- Brand: DEL
- Model: 5902002322829
- Product Code: 460-BDSS
- Availability: 155 pcs
- ID: 401206
Fast delivery
| Main | |
| Brand compatibility | Universal |
| Carrying handle(s) | Yes |
| Case Type | Backpack |
| Depth | 140 mm |
| Exterior pockets | Side pocket |
| Front pocket | Yes |
| Height | 440 mm |
| Interior pockets | Document pocket |
| Made with recycled materials | Yes |
| Material | Polyester |
| Maximum screen size | 40.6 cm (16") |
| Notebook compartment dimensions (W x D x H) | 270 x 25 x 400 mm |
| Product main colour | Black |
| Protection features | Water repellent |
| quantity | 1 |
| Recycled materials used for making | Recycled plastic |
| Recycled package material | Yes |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Total amount of recycled materials used for making | 100% |
| Volume | 18 L |
| weight | 500 g |
| Width | 310 mm |
