Acer TravelMate P2 TMP214-75-G3-TCO Ultra 5 125H 14" WUXGA IPS 300 nits AG 16GB DDR5 5600 512GB SSD Intel Arc Graphics WLAN + Bluetooth LAN 1080p webcam 65Wh FpR SCa Windows 11 Pro Steel Grey 3-year on-site warranty
- In Stock
- 771.61€
- Ex Tax: 622.27€
Monthly payment from: 33.71 EUR
- Brand: ACE
- Model: 4711474773777
- Product Code: NX.BQHEP.002
- Availability: 10 pcs
- ID: 397632
Fast delivery
| Main | |
| AC adapter power | 100 W |
| Battery capacity | 65 Wh |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 5.4 |
| Built-in microphone | Yes |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| cable lock slot | Yes |
| Colour name | Steel Grey |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| Depth | 235.4 mm |
| display brightness | 300 cd/m² |
| Display diagonal | 35.6 cm (14") |
| display resolution | 1920 x 1200 pixels |
| efficient cores | 8 |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Ethernet LAN data rates | 1000, 10, 100 |
| front camera | Yes |
| Front camera HD type | Full HD |
| Front camera resolution | 1920 x 1080 pixels |
| HD type | WUXGA |
| HDMI ports quantity | 1 |
| headphone outputs | 1 |
| height (front) | 2 cm |
| Height (rear) | 2.3 cm |
| Infrared (IR) camera | Yes |
| Intel® Thunderbolt 4 | Yes |
| internal memory | 16 GB |
| Internal memory type | DDR5-SDRAM |
| keyboard backlit | Yes |
| Maximum internal memory | 64 GB |
| Maximum turbo power | 115 W |
| Native aspect ratio | 16:10 |
| Number of microphones | 2 |
| Number of SSDs installed | 1 |
| NVMe | Yes |
| On-board GPU manufacturer | Intel |
| On-board graphics card | Yes |
| On-board graphics card family | Intel Arc Graphics |
| On-board graphics card model | Intel Arc Graphics |
| operating system architecture | 64-bit |
| Operating system installed | Windows 11 Pro |
| panel type | IPS |
| performance cores | 4 |
| pointing device | Touchpad |
| Processor base power | 28 W |
| Processor boost frequency | 4.5 GHz |
| Processor cache | 18 MB |
| Processor cache type | Smart Cache |
| processor cores | 14 |
| Processor family | Intel Core 5 |
| Processor generation | Intel® Core™ Ultra (Series 1) |
| processor manufacturer | Intel |
| processor model | 125H |
| Processor threads | 18 |
| product colour | Grey |
| product type | Laptop |
| SSD capacity | 512 GB |
| storage media | SSD |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Total SSDs capacity | 512 GB |
| Total storage capacity | 512 GB |
| Trusted Platform Module (TPM) | Yes |
| Trusted Platform Module (TPM) version | 2.0 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 2 |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| USB Type-C charging port | Yes |
| USB Type-C DisplayPort Alternate Mode | Yes |
| weight | 1.55 kg |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Width | 319.9 mm |
