Chuwi CoreBook Air Plus Pro Ryzen 5 6600H 16" WUXGA 16GB 512GB SSD Black W11 Pro
- In Stock
- 561.70€
- Ex Tax: 452.98€
Monthly payment from: 24.54 EUR
- Brand: CHW
- Model: 6935768765479
- Product Code: CoreBook-Air-Plus-P
- Availability: 4 pcs
- ID: 397639
Fast delivery
| Main | |
| Battery capacity | 60 Wh, 5115 mAh |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 5.2 |
| Built-in microphone | Yes |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Camera HD type | Full HD |
| Depth | 249 mm |
| display brightness | 300 cd/m² |
| Display diagonal | 40.6 cm (16") |
| display resolution | 1920 x 1200 pixels |
| front camera | Yes |
| HD type | Full HD |
| HDMI | Yes |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 2.1 TMDS |
| headphone outputs | 1 |
| Height | 16.3 mm |
| internal memory | 16 GB |
| Internal memory type | LPDDR5 |
| keyboard backlit | Yes |
| LED backlight | Yes |
| Maximum refresh rate | 60 Hz |
| Native aspect ratio | 16:10 |
| Number of microphones | 2 |
| Number of SSDs installed | 1 |
| On-board GPU manufacturer | AMD |
| On-board graphics card | Yes |
| On-board graphics card family | AMD Radeon |
| On-board graphics card model | AMD Radeon 660M |
| operating system architecture | 64-bit |
| Operating system installed | Windows 11 Pro |
| panel type | IPS |
| pointing device | Touchpad |
| Power supply | 65 W |
| Processor base power | 45 W |
| Processor boost frequency | 4.5 GHz |
| Processor cache | 19 MB |
| Processor cache type | L2 & L3 |
| processor cores | 6 |
| Processor family | AMD Ryzen 5 |
| Processor generation | AMD Ryzen 6000 Series |
| processor manufacturer | AMD |
| processor model | 6600H |
| Processor threads | 12 |
| product type | Laptop |
| SSD capacity | 512 GB |
| storage media | SSD |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Total SSDs capacity | 512 GB |
| Total storage capacity | 512 GB |
| USB 2.0 connectors | 1 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 1 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C ports quantity | 2 |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| weight | 1.45 kg |
| Wi-Fi standards | IEEE 802.11n, 802.11a, Wi-Fi 6 (802.11ax), 802.11b, 802.11g, IEEE 802.11ac |
| Width | 355.5 mm |
