HP 15-fd1065nw Ultra 5 125H 15.6"FHD IPS 300nits AG 24GB DDR5 5600 SSD512 Arc Cam720p 41Wh Win11 Natural Silver 2Y
- In Stock
- 687.90€
- Ex Tax: 554.76€Monthly payment from: 30.05 EUR
- Brand: HP-
- Model: 199764732026
- Product Code: CX5D0EA
- Availability: 50 pcs
- ID: 400081
Fast delivery
| Main | |
| AC adapter frequency | 50 - 60 Hz |
| AC adapter included | Yes |
| AC adapter input voltage | 100 - 240 V |
| AC adapter power | 65 W |
| antenna type | 2x2 |
| Battery capacity | 41 Wh |
| battery life (max) | 6.25 h |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 5.2 |
| Built-in microphone | Yes |
| Colour gamut | 62.5% |
| Colour name | Natural silver |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| Continuous video playback time | 10 h |
| Depth | 236 mm |
| Display bezel technology | Micro-Edge |
| display brightness | 300 cd/m² |
| Display diagonal | 39.6 cm (15.6") |
| Display diagonal (metric) | 39.6 cm |
| display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| fast charging | Yes |
| fast charging time (50%) | 45 min |
| front camera | Yes |
| Front camera HD type | HD |
| Front camera resolution | 1280 x 720 pixels |
| Full-size keyboard | Yes |
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https://support.hp.com/gb-en/product/setup-user-guides/hp-color-laser-mfp-170-printer-series/model/24494366?sku=4ZB96A ; http://h10032.www1.hp.com/ctg/Manual/c06266695.pdf ; http://h10032.www1.hp.com/ |
| HD type | Full HD |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 1.4b |
| Height | 18.6 mm |
| HP Artificial Intelligence | AI PC |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 889894728982, 199764694461, 199764694478, 889894728999, 889894729002, 199764694485, 199764694492, 199764694508 |
| HP Imagepad | Yes |
| HP segment | Home |
| HP Smart AC Adapter | Yes |
| HP Software provided | HP 3D DriveGuard; HP Audio Switch; HP CoolSense; HP JumpStart; HP Support Assistant |
| internal memory | 24 GB |
| Internal memory type | DDR5-SDRAM |
| keyboard backlit | Yes |
| Keyboard included | Yes |
| memory clock speed | 5600 MHz |
| memory form factor | SO-DIMM |
| microphone in | Yes |
| motherboard chipset | Intel SoC |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Neural processor unit (NPU) | Intel AI Boost |
| NPU performance up to | 11 TOPs |
| Number of battery cells | 3 |
| Number of built-in speakers | 2 |
| Number of microphones | 2 |
| numeric keypad | Yes |
| On-board GPU manufacturer | Intel |
| On-board graphics card | Yes |
| On-board graphics card family | Intel Arc Graphics |
| On-board graphics card model | Intel Arc Graphics |
| Operating system installed | Windows 11 Home |
| Original brand name | HP |
| package depth | 520 mm |
| package height | 305 mm |
| package weight | 2.29 kg |
| package width | 69 mm |
| panel type | IPS |
| password protection | Yes |
| pointing device | Touchpad |
| Processor boost frequency | 4.5 GHz |
| Processor cache | 18 MB |
| Processor cache type | L3 |
| processor cores | 14 |
| Processor family | Intel Core Ultra 5 |
| processor manufacturer | Intel |
| processor model | 125H |
| Processor threads | 18 |
| product colour | Silver |
| product design | Modern |
| product type | Laptop |
| RGB colour space | sRGB |
| sRGB coverage (typical) | 62.5% |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Touchscreen | No |
| trial software | 25 GB Dropbox storage for 12 months |
| Trusted Platform Module (TPM) | Yes |
| UNSPSC-code | 43211503 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 2 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C ports quantity | 1 |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| USB Sleep-and-Charge | Yes |
| USB Sleep-and-Charge ports | 1 |
| USB Type-C charging port | Yes |
| USB Type-C DisplayPort Alternate Mode | Yes |
| weight | 1.59 kg |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Width | 359.8 mm |
| WiFi | Yes |
| WLAN controller manufacturer | Intel |
| WLAN controller model | Intel Wi-Fi 6 AX201 |
