Lenovo IdeaPad Slim 3 15ARP10 Ryzen 5 1500 15.3" WUXGA IPS 300 nits AG 16GB DDR5 4800 512GB SSD Radeon 660M 720p webcam 60Wh battery Windows 11 Cosmic Blue
- In Stock
- 914.76€
- Ex Tax: 737.71€Monthly payment from: 39.96 EUR
- Brand: LEV
- Model: 199274021740
- Product Code: 83K700HKPB
- Availability: 5 pcs
- ID: 401203
Fast delivery
| Main | |
| antenna type | 2x2 |
| Battery capacity | 60 Wh |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 5.3 |
| Built-in microphone | Yes |
| Card reader integrated | Yes |
| Colour gamut | 45% |
| Colour name | Cosmic Blue |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| Compatible memory cards | SD |
| Depth | 239.5 mm |
| display brightness | 300 cd/m² |
| Display diagonal | 38.9 cm (15.3") |
| display resolution | 1920 x 1200 pixels |
| front camera | Yes |
| Front camera HD type | HD |
| Front camera resolution | 1280 x 720 pixels |
| HD type | WUXGA |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 1.4 |
| height (front) | 1.79 cm |
| Height (rear) | 1.89 cm |
| Housing material | PC-ABS |
| internal memory | 16 GB |
| Internal memory type | DDR5-SDRAM |
| keyboard backlit | Yes |
| LED backlight | Yes |
| Maximum internal memory | 24 GB |
| Maximum refresh rate | 60 Hz |
| memory clock speed | 4800 MHz |
| memory form factor | On-board + SO-DIMM |
| motherboard chipset | AMD SoC |
| Native aspect ratio | 16:10 |
| Number of built-in speakers | 2 |
| Number of microphones | 2 |
| Number of SSDs installed | 1 |
| numeric keypad | Yes |
| NVMe | Yes |
| On-board GPU manufacturer | AMD |
| On-board graphics card | Yes |
| On-board graphics card family | AMD Radeon |
| On-board graphics card model | AMD Radeon 660M |
| Operating system installed | Windows 11 Home |
| optical drive type | No |
| panel type | IPS |
| pointing device | Touchpad |
| Processor base power | 45 W |
| Processor boost frequency | 4.55 GHz |
| Processor cache | 19 MB |
| Processor cache type | L2 & L3 |
| processor cores | 6 |
| Processor family | AMD Ryzen 5 |
| processor frequency | 3.3 GHz |
| Processor generation | AMD Ryzen 100 Series |
| processor manufacturer | AMD |
| processor model | 150 |
| Processor threads | 12 |
| product colour | Blue |
| product type | Laptop |
| RGB colour space | NTSC |
| speaker power | 2 W |
| SSD capacity | 512 GB |
| SSD form factor | M.2 |
| SSD interface | PCI Express 4.0 |
| storage media | SSD |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Total SSDs capacity | 512 GB |
| Total storage capacity | 512 GB |
| Touchscreen | No |
| Trusted Platform Module (TPM) | Yes |
| Trusted Platform Module (TPM) version | 2.0 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 2 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C ports quantity | 1 |
| weight | 1.63 kg |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Width | 343.4 mm |
| WWAN | Not installed |
