Lenovo Yoga Slim 7 14AKP10 Ryzen AI 5 340 14" WUXGA OLED 400 nits 60 Hz Glossy 16 GB LPDDR5-6400 512 GB SSD Radeon 840M Graphics 1080p webcam 70 Wh Win11 Tidal Teal
- In Stock
- 895.52€
- Ex Tax: 722.19€Monthly payment from: 39.12 EUR
- Brand: LEV
- Model: 199272129189
- Product Code: 83JY006MPB
- Availability: 9 pcs
- ID: 400415
Fast delivery
| Main | |
| AC adapter frequency | 50/60 Hz |
| AC adapter input voltage | 100 - 240 V |
| AC adapter power | 65 W |
| antenna type | 2x2 |
| audio chip | Realtek ALC3306 |
| Battery capacity | 70 Wh |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 5.4 |
| Built-in microphone | Yes |
| Colour gamut | 100% |
| Colour name | Tidal Teal |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| Depth | 219.3 mm |
| display brightness | 400 cd/m² |
| Display diagonal | 35.6 cm (14") |
| display resolution | 1920 x 1200 pixels |
| Fingerprint reader | No |
| front camera | Yes |
| Front camera HD type | Full HD |
| Front camera resolution | 1920 x 1080 pixels |
| HD type | WUXGA |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 2.1 |
| Height | 13.9 mm |
| High Dynamic Range (HDR) supported | Yes |
| High Dynamic Range (HDR) technology | Dolby Vision, DisplayHDR True Black 500 |
| Infrared (IR) camera | Yes |
| internal memory | 16 GB |
| Internal memory type | LPDDR5-SDRAM |
| keyboard backlit | Yes |
| Maximum internal memory | 16 GB |
| Maximum refresh rate | 60 Hz |
| memory clock speed | 6400 MHz |
| motherboard chipset | AMD SoC |
| Native aspect ratio | 16:10 |
| Neural processor unit (NPU) | AMD Ryzen AI |
| NPU performance up to | 50 TOPs |
| Number of built-in speakers | 4 |
| Number of microphones | 4 |
| Number of SSDs installed | 1 |
| numeric keypad | No |
| NVMe | Yes |
| On-board GPU manufacturer | AMD |
| On-board graphics card | Yes |
| On-board graphics card family | AMD Radeon |
| On-board graphics card model | AMD Radeon 840M |
| Operating system installed | Windows 11 Home |
| panel type | OLED |
| pointing device | Touchpad |
| Processor base power | 28 W |
| Processor boost frequency | 4.8 GHz |
| Processor cache | 22 MB |
| Processor cache type | L2 & L3 |
| processor cores | 6 |
| Processor family | AMD Ryzen™ AI 5 |
| processor frequency | 2 GHz |
| Processor generation | AMD Ryzen AI 300 Series |
| processor manufacturer | AMD |
| processor model | 340 |
| Processor threads | 12 |
| product type | Laptop |
| RGB colour space | DCI-P3 |
| SSD capacity | 512 GB |
| SSD form factor | M.2 |
| SSD interface | PCI Express 4.0 |
| storage media | SSD |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Total SSDs capacity | 512 GB |
| Total storage capacity | 512 GB |
| Touchscreen | No |
| trial software | Office |
| Trusted Platform Module (TPM) | Yes |
| Trusted Platform Module (TPM) version | 2.0 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 1 |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| USB Type-C charging port | Yes |
| USB4 Gen 3x2 ports quantity | 2 |
| weight | 1.19 kg |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Width | 312 mm |
| Windows Hello | Yes |
| WWAN | Not installed |
