GPD-WinMax2-HX37032002 Ryzen AI 9 HX370/10.1" WQXGA (2560x1600) Touchscreen/32GB/SSD 2TB/BT/BLKB/FPR/AMD Radeon 890M 4GB/Win 11 Graphite laptop
- In Stock
- 1,722.43€
- Ex Tax: 1,389.06€
Monthly payment from: 75.24 EUR
- Brand: GPD
- Model: 6970787921246
- Product Code: GPD-WinMax2-HX37032002
- Availability: 2 pcs
- ID: 400416
Fast delivery
| Main | |
| Backlight keypad | Yes |
| Battery capacity | 4360 mAh |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 5.3 |
| Built-in keyboard | Yes |
| Built-in microphone | Yes |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Depth | 160 mm |
| display brightness | 500 cd/m² |
| Display diagonal | 25.6 cm (10.1") |
| display resolution | 2560 x 1600 pixels |
| front camera | Yes |
| graphics card | AMD Radeon 890M |
| Graphics card family | AMD |
| HD type | WQXGA |
| HDMI | Yes |
| HDMI version | 2.1 |
| Height | 23 mm |
| internal memory | 32 GB |
| Keyboard backlit colour | White |
| Megapixel (approx.) | 2 MP |
| Memory card reader microSD Memory card reader | Yes |
| Number of USB Type A ports | 2 |
| NVMe | Yes |
| Operating system installed | Windows 11 |
| Processor boost frequency | 5.2 GHz |
| Processor cache | 24 MB |
| processor cores | 12 |
| processor model | AMD Ryzen AI 9 HX 370 |
| Processor threads | 24 |
| product colour | Black |
| RAM type | DDR5 |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Total storage capacity | 2 TB |
| USB Type-C ports quantity | 2 |
| weight | 1.05 kg |
| Width | 227 mm |
| WiFi | Yes |
