Lenovo IdeaCentre Tower 08IRH9 i7-13620H 32GB DDR5 5200 SSD 1TB Intel UHD Graphics No OS Cloud Grey 3-year On-site warranty
- In Stock
- 847.95€
- Ex Tax: 683.83€
Monthly payment from: 37.04 EUR
- Brand: LEV
- Model: 198157262959
- Product Code: 90XW004FPL
- Availability: 1 pcs
- ID: 401541
Fast delivery
| Main | |
| antenna type | 2x2 |
| audio chip | Realtek ALC623-CG |
| Audio system | High Definition Audio |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 5.2 |
| Chassis type | SFF |
| Colour name | Cloud Grey |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| Depth | 291.4 mm |
| efficient cores | 4 |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Ethernet LAN data rates | 1000, 100 Mbit/s |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 2.1 TMDS |
| Height | 339.5 mm |
| internal memory | 32 GB |
| Internal memory type | DDR5-SDRAM |
| Maximum internal memory | 32 GB |
| Maximum turbo power | 115 W |
| memory clock speed | 5200 MHz |
| Memory layout (slots x size) | 2 x 16 GB |
| memory slots | 2x SO-DIMM |
| motherboard chipset | Intel SoC |
| Number of SSDs installed | 1 |
| NVMe | Yes |
| On-board GPU manufacturer | Intel |
| On-board graphics card | Yes |
| On-board graphics card family | Intel® UHD Graphics |
| On-board graphics card model | Intel® UHD Graphics |
| Operating system installed | No |
| optical drive type | No |
| performance cores | 6 |
| Power supply | 180 W |
| Power supply input frequency | 50/60 Hz |
| Power supply input voltage | 100 - 240 V |
| Processor base power | 45 W |
| Processor boost frequency | 4.9 GHz |
| Processor cache | 24 MB |
| Processor cache type | Smart Cache |
| processor cores | 10 |
| Processor family | Intel® Core™ i7 |
| Processor generation | 13th gen Intel® Core™ i7 |
| processor manufacturer | Intel |
| processor model | i7-13620H |
| Processor threads | 16 |
| product colour | Grey |
| product type | PC |
| SSD capacity | 1 TB |
| SSD form factor | M.2 |
| SSD interface | PCI Express 4.0 |
| storage media | SSD |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Total SSDs capacity | 1 TB |
| Total storage capacity | 1 TB |
| Trusted Platform Module (TPM) | Yes |
| USB 2.0 ports quantity | 2 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 4 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C ports quantity | 1 |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 1 |
| Volume | 8.2 L |
| weight | 3.59 kg |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Width | 89 mm |
| WiFi | Yes |
