Lenovo Legion T7 34IAS10 Ultra 7 265KF 64GB DDR5 5600 2TB SSD GeForce RTX 5080 16GB NoOS Storm Grey
- In Stock
- 3 482.12€
- Ex Tax: 2 808.16€
Monthly payment from: 152.11 EUR
- Brand: LEV
- Model: 198157744653
- Product Code: 90Y60054PL
- Availability: 1 pcs
- ID: 399225
Fast delivery
| Main | |
| antenna type | 2x2 |
| audio chip | Realtek ALC1220 |
| Audio system | High Definition Audio |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 5.4 |
| Chassis type | Tower |
| Colour name | Storm Grey |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| Depth | 451.6 mm |
| Discrete GPU manufacturer | NVIDIA |
| Discrete graphics card | Yes |
| Discrete graphics card memory | 16 GB |
| Discrete graphics card model | NVIDIA GeForce RTX 5080 |
| Discrete graphics memory type | GDDR7 |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| efficient cores | 12 |
| Efficient-core base frequency | 3.3 GHz |
| Efficient-core Max Turbo Frequency | 4.6 GHz |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Height | 477.4 mm |
| Intel® Thunderbolt 4 | Yes |
| internal memory | 64 GB |
| Internal memory type | DDR5-SDRAM |
| Maximum internal memory | 128 GB |
| Maximum turbo power | 250 W |
| memory clock speed | 5600 MHz |
| Memory layout (slots x size) | 2 x 32 GB |
| motherboard chipset | Intel Z890 |
| Neural processor unit (NPU) | Intel AI Boost |
| NPU performance up to | 13 TOPs |
| Number of processors installed | 1 |
| Number of SSDs installed | 1 |
| NVMe | Yes |
| Operating system installed | No |
| optical drive type | No |
| performance cores | 8 |
| Performance-core base frequency | 3.9 GHz |
| Performance-core Max Turbo Frequency | 5.4 GHz |
| Power supply | 1200 W |
| Power supply input frequency | 50/60 Hz |
| Power supply input voltage | 100 - 240 V |
| Processor base power | 125 W |
| Processor boost frequency | 5.5 GHz |
| Processor cache | 30 MB |
| Processor cache type | Smart Cache |
| processor cores | 20 |
| Processor family | Intel Core Ultra 7 |
| Processor generation | Intel Core Ultra (Series 2) |
| processor manufacturer | Intel |
| processor model | 265KF |
| Processor threads | 20 |
| product colour | Grey |
| product type | PC |
| SSD capacity | 2 TB |
| SSD form factor | M.2 |
| SSD interface | PCI Express 4.0 |
| storage media | SSD |
| Thunderbolt 4 ports quantity | 1 |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Total SSDs capacity | 2 TB |
| Total storage capacity | 2 TB |
| Trusted Platform Module (TPM) | Yes |
| USB 2.0 ports quantity | 4 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 5 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-A ports quantity | 1 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C ports quantity | 1 |
| Volume | 34 L |
| weight | 18 kg |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Width | 211 mm |
| WiFi | Yes |
