TV SET ACC WALL MOUNT 37-80"/WM-80ST-02 GEMBIRD
  • In Stock
  • Brand: Gembird
  • Model: 8716309126229
  • Product Code: WM-80ST-02
  • Availability: 30 pcs
  • ID: 306362
Fast delivery
Max. weight 50 kg , Fits screens sized 32” - 80”
Main
Category Code MAS
Description TV wall mount (rotate & tilt), 32" - 80'' - Heavy duty steel LCD screen wall mount
- Supports most 32” - 80” LCD TV’s
- VESA compatible, max. 600 mm x 400 mm
- Allows up to 90 degrees rotation and 15 degrees tilting
- Distance to wall: 125 - 470 mm
- Includes all necessary installation materials
Fits screens sized 32” - 80”