AG Neovo SC-2203 computer monitor 55.9 cm (22") 1920 x 1080 pixels Full HD LCD Black
- In Stock
- 197.98€
- Ex Tax: 159.66€Monthly payment from: 8.65 EUR
- Brand: NEO
- Model: 4710739598148
- Product Code: SC-2203
- Availability: 15 pcs
- ID: 349211
Fast delivery
| Main | |
| BNC input ports | 1 |
| BNC output ports | 1 |
| Built-in camera | No |
| Built-in speaker(s) | No |
| Built-in USB hub | No |
| cable lock slot | Yes |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Cables included | HDMI, AC |
| Compliance certificates | EAC, UKCA, RoHS, CE, REACH, WEEE, Low Voltage Directive (LVD) |
| Contrast ratio (typical) | 20000000:1 |
| Depth (with stand) | 167,4 mm |
| Depth (without stand) | 44.9 mm |
| Digital horizontal frequency | 30 - 85 kHz |
| Digital vertical frequency | 48 - 75 Hz |
| Display brightness (typical) | 280 cd/m² |
| Display diagonal | 21.45" |
| Display number of colours | 1.07 billion colours |
| display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Display technology | LCD |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 16 kWh |
| Energy efficiency class (HDR) | Not available |
| Energy efficiency class (SDR) | E |
| Energy efficiency scale | A to G |
| European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code | 1949709 |
| HD type | Full HD |
| HDMI | Yes |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 1.4 |
| Headphone out | No |
| Height (with stand) | 373.8 mm |
| Height (without stand) | 289.5 mm |
| height adjustment | No |
| Market positioning | Business |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Number of speakers | Not applicable |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 85% |
| Operating temperature (T-T) | 5 - 35 °C |
| package depth | 110 mm |
| package height | 373 mm |
| package weight | 3.6 kg |
| package width | 555 mm |
| Panel mounting interface | 100 x 100 mm |
| panel type | VA |
| pixel pitch | 0,241 x 0,241 mm |
| Power consumption (off) | 0.3 W |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| Power consumption (typical) | 16 W |
| product colour | Black |
| Quick start guide | Yes |
| Response time | 5 ms |
| RMS rated power | Not applicable |
| screen shape | Flat |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Sustainability certificates | CE, EAC, RoHS, Low Voltage Directive (LVD), UKCA, REACH, WEEE |
| Sustainability compliance | Yes |
| Tilt adjustment | Yes |
| Tilt angle range | -5 - 15° |
| Touchscreen | No |
| VESA mounting | Yes |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 1 |
| Viewing angle, horizontal | 178° |
| Viewing angle, vertical | 178° |
| Warnings | Do not open the monitor case to prevent electric shock. |
| Weight (with stand) | 2.6 kg |
| Weight (without stand) | 2.3 kg |
| Width (with stand) | 491,8 mm |
| Width (without stand) | 491,8 mm |
