AULA Gasket F87 Pro V2 White Contour Engravered Star Vector RGB Keyboard
- In Stock
- 90.20€
- Ex Tax: 72.74€
- Brand: AUL
- Model: 6978080502605
- Product Code: AUF87PV2-W-SV-E
- Availability: 5 pcs
- ID: 402195
Fast delivery
| Main | |
| Backlight | Yes |
| backlight colour | RGB |
| Backlight type | LED |
| Battery capacity | 10000 mAh |
| Bluetooth | Yes |
| Built-in battery | Yes |
| Built-in display | LED |
| Connectivity technology | Wired & Wireless |
| Device interface | USB |
| Ergonomic design | Yes |
| Height | 41.7 mm |
| Keyboard form factor | Tenkeyless (80 - 87%) |
| Keyboard key switch | Mechanical |
| keyboard language | English |
| keyboard layout | QWERTY |
| Keyboard number of keys | 87 |
| Keyboard style | Straight |
| Keyboard weight | 1.09 kg |
| Material | Metal, Plastic |
| Mouse included | No |
| Multimedia keys | No |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| numeric keypad | No |
| pointing device | No |
| Power source type | Batteries, USB |
| product colour | White |
| Recommended usage | Gaming |
| Surface coloration | Pattern |
| Width | 362.5 mm |
| Windows keys | Yes |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Wrist rest | No |
