Viewsonic PA503S data projector 3600 ANSI lumens DLP SVGA (800x600) Desktop projector Grey,White
- In Stock
- 405.96€
- Ex Tax: 327.39€
Monthly payment from: 17.73 EUR
- Brand: VIE
- Model: 766907904710
- Product Code:
- Availability: 2 pcs
- ID: 330653
Fast delivery
| Main | |
| 3D Ready | Yes |
| AC (power) in | Yes |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Analog signal format system | NTSC, PAL, SECAM, PAL 60 |
| Built-in display | No |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Bulb power | 190 W |
| cable lock slot | Yes |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Cables included | AC, VGA |
| Card reader integrated | No |
| Composite video in | 1 |
| Contrast ratio | 22000:1 |
| Depth | 110 mm |
| DVI port | No |
| Ethernet LAN | No |
| HDMI connector type | Full-size |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 1.4 |
| Height | 218 mm |
| Horizontal scan range | 15 - 102 kHz |
| Keystone correction, vertical | -40 - 40° |
| Lamps quantity | 1 lamp(s) |
| Matrix size | 1.4 cm (0.55") |
| Matrix type | DMD |
| Native aspect ratio | 4:3 |
| Number of built-in speakers | 1 |
| Number of colours | 1.073 billion colours |
| operating altitude | 0 - 1499 m |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Optical Zoom | 1.1x |
| package depth | 188 mm |
| package height | 300 mm |
| package weight | 3.24 kg |
| package width | 365 mm |
| PC Audio in | Yes |
| PC Audio out | Yes |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| Power consumption (typical) | 260 W |
| product colour | White, Grey |
| Projection distance | 1.1 - 13 m |
| Projection technology | DLP |
| Projector brightness | 3600 ANSI lumens |
| Projector native resolution | SVGA (800x600) |
| Quick start guide | Yes |
| Remote control included | Yes |
| RMS rated power | 2 W |
| RS-232 ports | 1 |
| Screen size compatibility | 762 - 7620 mm (30 - 300") |
| Serial interface type | RS-232 |
| Service life of lamp | 5000 h |
| Service life of lamp (economic mode) | 15000 h |
| Supported graphics resolutions | 1280 x 1024 (SXGA), 720 x 576, 1024 x 768 (XGA), 1440 x 900 (WXGA+), 720 x 480, 1280 x 720 (HD 720), 800 x 600 (SVGA), 1360 x 768 (WXGA), 1400 x 1050 (SXGA+), 1366 х 768, 640 x 480 (VGA), 1920 x 1200 (WUXGA), 1280 x 800 (WXGA) |
| Supported video modes | 480i, 720p, 576i, 480p, 1080p, 576p, 1080i |
| Throw ratio | 1.96 - 2.15:1 |
| Vertical scan range | 23 - 120 Hz |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 3 |
| weight | 2.2 kg |
| Width | 294 mm |
| WiFi | No |
| Zoom capability | Yes |
| Zoom type | Manual |
