FRENDI Junior Pieces in a delicate sauce with veal - Wet dog food - 100 g
- In Stock
- 12.72€
- Ex Tax: 10.26€
- Brand: FND
- Model: 5904316130077
- Product Code:
- Availability: 200 pcs
- ID: 396873
Fast delivery
| Main | |
| Additional features | General health, Growth period |
| Age of the pet | Junior |
| Animal type(s) | Dog |
| Breed size | Every size (2 - 80kg) |
| Category | For dog |
| Crude ash | 2.5% |
| Crude fibres | 0.3% |
| Dog breed | Any breed |
| Dosage form | Solid |
| Fat content | 4.5% |
| Gluten free | No |
| Health effects | General health |
| Main flavor | Veal |
| Moisture content | 82% |
| No artificial additives | Yes |
| No artificial colours | Yes |
| Package type | Sachet |
| Pet food flavor | Veal |
| Pet life stage | Junior |
| Pet specific needs | No specific needs |
| Preservative free | Y |
| Product category | Wet food |
| Protein | 7% |
| Serving size | 100 g |
| Size of breed | Suitable for all breeds |
| Soy free | Yes |
| Sugar free | No |
| Suitable for | Dog |
| weight | 100 g |
| Weight range | 0 g - 200 g |
