FRONTPRO Flea and tick tablets for dog (>10-25 kg) - 3x 68mg
- In Stock
- 61.78€
- Ex Tax: 49.82€
- Brand: FRP
- Model: 4064951016998
- Product Code: 612473
- Availability: 51 pcs
- ID: 402399
Fast delivery
| Main | |
| Age of the pet | Senior, Adult, Junior |
| Category | For dog |
| Dog's weight | >10-25 kg |
| OTC product | Yes |
| Pet life stage | Puppy (over 8 weeks old) |
| Pet specific needs | Parasite problems |
| Pet type | Dog |
| Product category | Tick and insect repellents, Pills |
| Quantity inner carton | 3 pc(s) |
| Recommended for pet type | Dog |
| Seasonal offer | Summer with your pet, Spring |
| Size of breed | Medium breed 10 - 25 kg |
| Warnings | In case of skin contamination, rinse immediately with plenty of water., Avoid contact with eyes, skin or clothing., Keep out of the reach of children. |
| weight | 15 g |
| Weight (mg) | 3x68 mg |
| Weight range | 0 g - 200 g |
