FRONTPRO Flea and tick tablets for dog (>25-50 kg) - 3x 136mg
- In Stock
- 68.51€
- Ex Tax: 55.25€
- Brand: FRP
- Model: 4064951017001
- Product Code: 612474
- Availability: 66 pcs
- ID: 402398
Fast delivery
| Main | |
| Age of the pet | Senior, Adult, Junior |
| Category | For dog |
| Dog's weight | >25-50 kg |
| OTC product | Yes |
| Pet life stage | Puppy (over 8 weeks old) |
| Pet specific needs | Parasite problems |
| Pet type | Dog |
| Product category | Tick and insect repellents, Pills |
| Quantity inner carton | 3 pc(s) |
| Recommended for pet type | Dog |
| Seasonal offer | Summer with your pet, Spring |
| Size of breed | Large breed 25 - 45 kg |
| Warnings | Avoid contact with eyes, skin or clothing., Keep out of the reach of children., In case of skin contamination, rinse immediately with plenty of water. |
| weight | 15 g |
| Weight (mg) | 3x136 mg |
| Weight range | 0 g - 200 g |
