Black+Decker BXOG16550E gas grill, 4 burners
- In Stock
- 426.75€
- Ex Tax: 344.15€
Monthly payment from: 18.64 EUR
- Brand: BDE
- Model: 8432406330139
- Product Code: ES9330130B
- Availability: 3 pcs
- ID: 397230
Fast delivery
| Main | |
| Automatic ignition | Yes |
| Built-in display | No |
| Burner lighter | In the knob |
| Castor wheels | Yes |
| Control type | Rotary |
| Cooking surface shape | Rectangular |
| Cooking zone 1 power | 3600 W |
| Cooking zone 2 power | 3600 W |
| Cooking zone 3 power | 3600 W |
| Cooking zone 4 power | 3600 W |
| Depth | 580 mm |
| Drip tray | Yes |
| Easy to clean | Yes |
| Grate type | Cast iron |
| Grill surface size (W x D) | 670 x 415 mm |
| Heat source | Gas |
| Height | 1185 mm |
| Lid | Yes |
| Lid features | Hinged lid |
| Material | Stainless steel |
| Number of cooking zones | 4 zone(s) |
| Number of hooks | 3 hook(s) |
| product colour | Black, Silver |
| Shelves | Yes |
| Side burner power | 2100 W |
| Side burners quantity | 1 |
| Thermometer | Yes |
| Total power | 16 550 W |
| Type | Barbecue |
| Warnings | Keep out of the reach of children., Do not touch hot surfaces during use. |
| Width | 1330 mm |
