Black+Decker BXOG7200E gas grill, 2 burners x 3.6 kW
- In Stock
- 282.15€
- Ex Tax: 227.54€
Monthly payment from: 12.33 EUR
- Brand: BDE
- Model: 8432406330115
- Product Code: ES9330110B
- Availability: 5 pcs
- ID: 397229
Fast delivery
| Main | |
| Bottle opener | Yes |
| Built-in display | No |
| Burner lighter | In the knob |
| Castor wheels | Yes |
| Control type | Rotary |
| Cooking surface shape | Rectangular |
| Cooking zone 1 power | 3600 W |
| Cooking zone 2 power | 3600 W |
| Depth | 580 mm |
| Easy to clean | Yes |
| Grate type | Cast iron |
| Grill surface size (W x D) | 500 x 415 mm |
| Heat source | Gas |
| Height | 1185 mm |
| Legs | Yes |
| Lid | Yes |
| Lid features | Hinged lid |
| Material | Stainless steel |
| Number of cooking zones | 2 zone(s) |
| Number of hooks | 2 hook(s) |
| Number of wheels | 2 wheel(s) |
| product colour | Black, Silver |
| Shelves | Yes |
| Thermometer | Yes |
| Type | Barbecue |
| Warnings | Keep out of the reach of children., Do not touch hot surfaces during use. |
| weight | 28.4 kg |
| Width | 1160 mm |
