ALMA WHITE CHEST OF DRAWERS
- In Stock
- 92.80€
- Ex Tax: 74.84€
- Brand: TOH
- Model: 5900354140207
- Product Code: M-MP-K-ALM-ALMA-BIA
- Availability: 160 pcs
- ID: 395696
Fast delivery
| Main | |
| Depth | 400 mm |
| Door colour | White |
| Door thickness | 1.6 cm |
| Door type | Hinged door |
| Finishing material | Laminate |
| Folding design | No |
| Frame colour | White |
| Frame finish type | Matt |
| Frame material | Particle board |
| Frame thickness | 16 mm |
| Handle(s) | No |
| Height | 1190 mm |
| Installation instruction | Yes |
| Material | Particle board |
| Mirror | No |
| Mounting kit | Yes |
| Number of doors | 4 door(s) |
| Number of shelves | 4 shelves |
| Opening type | TIP-ON System |
| Package type | Cardboard |
| Preassembled | No |
| product colour | White |
| Quantity per box | 1 pc(s) |
| Shelf colour | White |
| Shelves | Yes |
| Steel hinges | Yes |
| Storage drawers | No |
| Style | Modern |
| Top finish type | Matt |
| Vendor collection name | ALMA |
| Warnings | The assembly should be carried out in accordance with the enclosed instructions., Do not overload the shelves to avoid damage., Do not overload drawers to avoid damage or destruction. |
| Wheels | No |
| Width | 500 mm |
