Jysk ILDERHUSE chair natural (2 pieces)
- In Stock
- 173.62€
- Ex Tax: 140.02€
Monthly payment from: 7.58 EUR
- Brand: JYS
- Model: 5712110030987
- Product Code: 3791395
- Availability: 4 pcs
- ID: 400734
Fast delivery
| Main | |
| Adjustable armrest | No |
| Armrest | Yes |
| Armrest height | 66 cm |
| assembly required | Yes |
| Backrest adjustable angle | N |
| Backrest type | Hard backrest |
| Cushion included | N |
| Depth | 620 mm |
| Foldable | No |
| Footrest | No |
| Height | 790 mm |
| Material | Polypropylene, Polyrattan, Steel |
| processing | Powder coating |
| product colour | Natural |
| Quantity per pack | 2 pc(s) |
| Recommended usage | Garden |
| Seat height | 45 cm |
| Seat type | Hard seat |
| Stackable | No |
| Storage | Store indoors in winter |
| Structure | Wicker |
| weight | 6 kg |
| Width | 600 mm |
