3D3S chest of drawers 120x40x97 cm, anthracite/artisan
- In Stock
- 150.99€
- Ex Tax: 121.77€
- Brand: TOH
- Model: 5904507201869
- Product Code: 3D3S 120 ANT/AR
- Availability: 119 pcs
- ID: 316102
Fast delivery
| Main | |
| Additional information | Edges - finished with ABS plastic (characterized by high mechanical and chemical resistance), Drawers - on roller slides guarantee comfortable and above all safe use., Clean the furniture surface with a soft cloth. Avoid using harsh chemicals, Laminated chipboard is resistant to mechanical stress and extreme temperatures, Self-assembly furniture, The photos of the sets show an example arrangement with other furniture from the collection. The remaining models are available for sale separately. |
| Depth | 400 mm |
| Exterior finish type | Matt |
| Frame material | Particle board |
| Handrails | N |
| Height | 970 mm |
| Mirror | No |
| Number of doors | 3 door(s) |
| Number of drawers | 3 drawer(s) |
| Number of shelves | 3 shelves |
| product colour | Anthracite, Oak |
| Set contents | Assembly instruction x1, Chest of drawers x1, All necessary mounting accessories |
| Thickness of furniture board | 16 mm |
| Top finish material | Laminate |
| Width | 1200 mm |
