DEFENZO WALLBOX PRO AC22 SMART ELECTRIC CAR CHARGER
- In Stock
- 262.37€
- Ex Tax: 211.59€
Monthly payment from: 11.46 EUR
- Brand: DFE
- Model: 5907731319249
- Product Code: DEF1017
- Availability: 6 pcs
- ID: 397514
Fast delivery
| Main | |
| Bluetooth | Yes |
| Built-in display | Yes |
| Certificates | CE |
| Current | 32 A |
| Depth | 90 mm |
| Hazard pictogram(s) | Substances under pressure, Corrosion |
| Height | 250 mm |
| Housing material | Plastic |
| Input voltage | 380 - 450V |
| International Protection (IP) code | IP54 |
| Number of RFID cards in the set | 1 |
| Operating temperature (T-T) | -35 - 55 °C |
| Power | 22000 W |
| Power control | Automatic / Manual |
| product colour | Black |
| RoHS compliance | Y |
| Specific features | For outdoor and indoor using |
| Vehicle connection | Type 2 |
| Warnings | Disconnect the unit from the power supply during maintenance or servicing., Do not use the unit in a damp or wet environment to avoid the risk of electric shock., Before use, make sure the device is correctly installed by a qualified electrician. |
| Warranty period | 2 year(s) |
| weight | 4.3 kg |
| Width | 250 mm |
| WiFi | Yes |
