Cocoon Travel Set Double Two-Person Hammock, Cypress Green
- In Stock
- 73.69€
- Ex Tax: 59.43€
- Brand: CO4
- Model: 799696116408
- Product Code: HD118-SET
- Availability: 2 pcs
- ID: 397240
Fast delivery
| Main | |
| Depth | 1900 mm |
| Material | Polyester, Nylon |
| Maximum load weight | 180 kg |
| Maximum washing temperature | 30 °C |
| Maximum weight capacity | 180 kg |
| Number of persons | 1 person(s) |
| package depth | 100 mm |
| package height | 200 mm |
| package width | 100 mm |
| product colour | Green |
| Tent | No |
| Type | Hanging hammock |
| Washable | Yes |
| Washing type | Machine wash |
| weight | 670 g |
| Width | 2850 mm |
