CONCEPT SO3010 Mushroom, Vegetable and Fruit Dehydrator
- In Stock
- 65.68€
- Ex Tax: 52.97€
- Brand: CNC
- Model: 8595631064986
- Product Code: SO3010
- Availability: 24 pcs
- ID: 401042
Fast delivery
| Main | |
| AC input voltage | 230 - 240 V |
| Adjustable temperature | Yes |
| Built-in display | Yes |
| Countdown timer | Yes |
| Drying function | Yes |
| Fan location | Top |
| Housing material | Plastic |
| Number of trays | 9 |
| Oven control type | Touch |
| Overheat protection | Yes |
| Power | 245 W |
| product colour | Black, Transparent |
| Safety shutter | Yes |
| Sieve diameter | 32,5 cm |
| Temperature control range | 35 - 70 °C |
| Timer counter (minimum) | 10 min |
| Timer duration (maximum) | 48 h |
