Crock-Pot SCCPBPP605-050 5.7-litre slow cooker (chrome)
- In Stock
- 86.95€
- Ex Tax: 70.12€
- Brand: CRP
- Model: 5060134335848
- Product Code: SCCPBPP605-050
- Availability: 20 pcs
- ID: 402116
Fast delivery
| Main | |
| AC input voltage | 220 - 230 V |
| Automatic keep warm | Yes |
| Built-in display | Yes |
| Capacity | 5.7 L |
| Control type | Buttons |
| Cover material | Glass |
| Depth | 310 mm |
| Detachable cable | Yes |
| DFU / User manual | Yes |
| Dishwasher proof accessories | Yes |
| Dishwasher-proof parts | Yes |
| Display type | Digital |
| Easy to clean | Yes |
| Easy to use | Yes |
| Ergonomic design | Yes |
| Height | 275 mm |
| Lid included | Yes |
| Number of persons | 6 person(s) |
| Package type | Box |
| Power consumption (typical) | 230 W |
| product colour | Silver |
| Quantity inner carton | 1 pc(s) |
| Safe to use | Y |
| Timer duration (maximum) | 20 h |
| Timer duration (minimum) | 0.5 h |
| weight | 6.2 kg |
| Width | 405 mm |
