Kärcher 1.513-665.0 steam cleaner Cylinder steam cleaner 1 L 1900 W Black, White
- In Stock
- 185.67€
- Ex Tax: 149.73€
Monthly payment from: 8.11 EUR
- Brand: KAR
- Model: 4066529185594
- Product Code: 1.513-665.0
- Availability: 200 pcs
- ID: 400568
Fast delivery
| Main | |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| AC input voltage | 220-240 V |
| Accessory storage | Yes |
| Adjustable steam | Yes |
| Brush tool | Yes |
| Capacity | 1 L |
| Child lock | Yes |
| Cleaning cloth | Yes |
| Cleaning surfaces | Glass, Hard floor |
| Cord length | 4 m |
| Depth | 360 mm |
| Descaling & cleaning | Yes |
| Flexible handheld nozzle | Yes |
| Hard floor brush | Yes |
| Height | 253 mm |
| Hose length | 2.2 m |
| Maximum tube length | 100 cm |
| Minimum tube length | 50 cm |
| Number of phases | 1 |
| Number of tubes | 2 |
| Number of water tanks | 1 |
| On/off switch | Yes |
| package weight | 4.6 kg |
| Park/storage assist | Yes |
| Power | 1900 W |
| product colour | White, Black |
| Ready time | 0.5 min |
| Refill any time | Yes |
| Replaceable filter | Y |
| Safety valve | Yes |
| Spot nozzle | Yes |
| Steam pressure | 3.5 bar |
| Type | Cylinder steam cleaner |
| weight | 3.1 kg |
| Width | 236 mm |
