Bosch Serie 8 BDC7111B0 Steam cooking drawer, black
- In Stock
- 762.84€
- Ex Tax: 615.19€
Monthly payment from: 33.32 EUR
- Brand: BOS
- Model: 4242005529063
- Product Code: BDC7111B0
- Availability: 5 pcs
- ID: 401849
Fast delivery
| Main | |
| AC input voltage | 220-240 V |
| Adjustable temperature | Yes |
| Cord length | 1.2 m |
| Current | 10 A |
| Depth | 518 mm |
| Door open type | Push & pull |
| Height | 141 mm |
| Installation compartment depth | 55 cm |
| Installation compartment height | 14.1 cm |
| Installation compartment width | 56 cm |
| LED display | Yes |
| Package contents | Sponge, Steamer basket x1 |
| package depth | 673.1 mm |
| package height | 264 mm |
| package width | 655 mm |
| product colour | Black |
| product type | Steam cooking drawer |
| Temperature (max) | 100 °C |
| Temperature (min) | 30 °C |
| Total connected load | 1.7 kW |
| Volume | 10 l |
| Warnings | Warning: Hot surface - risk of burns., Warning: Keep away from children., Warning: Do not open during operation. |
| Water tank capacity | 0,5 l |
| Width | 594 mm |
