Haier FD 83 Serie 7 HB18FGSAAA Fridge-freezer, double-opening 539 l E Silver, Titanium
- In Stock
- 1,462.93€
- Ex Tax: 1,179.78€
Monthly payment from: 63.90 EUR
- Brand: HAI
- Model: 6901018064777
- Product Code: 34003311
- Availability: 2 pcs
- ID: 400327
Fast delivery
| Main | |
| AC input frequency | 50 Hz |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| Adjustable shelves | Yes |
| Adjustable thermostat | Yes |
| Annual energy consumption | 318 kWh |
| Anti-bacterial coating | Yes |
| Anti-bacterial function | Yes |
| Appliance placement | Freestanding |
| Automatic defrost (freezer) | Yes |
| Automatic defrost (fridge) | Yes |
| Bottle rack | No |
| Built-in display | Yes |
| Child lock | No |
| Climate class | T |
| Control position | External |
| Control type | Touch |
| Cooling system | Dynamic (fan-assisted) |
| Current | 2 A |
| Depth | 669 mm |
| Door balconies finish type | Metallic frame |
| Door balconies material | Plastic |
| Door bottle balcony | No |
| Door gasket type | Snap-in gasket |
| Door open alarm | Yes |
| Egg tray | Yes |
| Electronic control | Yes |
| Energy efficiency class | E |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Fast freeze function | Yes |
| Freezer net capacity | 181 L |
| Freezer number of shelves/baskets | 2 |
| Freezer position | Bottom-placed |
| Freezing capacity | 12 kg/24h |
| Fresh zone compartment | Yes |
| Fridge door balconies | 3 |
| Fridge net capacity | 358 L |
| Fridge number of shelves/baskets | 3 |
| Hazard pictogram(s) | GHS04: Compressed gas |
| Height | 1900 mm |
| Holiday function | No |
| Ice cube tray | Yes |
| Icemaker | Yes |
| Interior light | Yes |
| Lamp type | LED |
| Multi-airflow system | Yes |
| Multi-Airflow system (fridge) | Yes |
| No Frost (freezer) | Yes |
| No Frost (fridge) | Yes |
| No Frost system | Yes |
| Noise emission class | C |
| Noise level | 37 dB |
| Number of adjustable shelves | 2 |
| Number of egg trays | 1 |
| Number of vegetable drawers | 2 |
| package depth | 755 mm |
| package height | 2010 mm |
| package weight | 147 kg |
| package width | 905 mm |
| product colour | Silver |
| product design | French door |
| Recessed handle(s) | Yes |
| Reversible doors | No |
| Shelf finish type | Chrome frame |
| Shelves material | Glass |
| Storage time during power failure | 18 h |
| Super Cool function | Yes |
| Total net capacity | 539 L |
| Ventilation | Yes |
| Warnings | Do not open or attempt to repair components containing refrigerants. |
| Water dispenser | No |
| weight | 136 kg |
| Width | 830 mm |
