Ubiquiti POE-24-12W PoE adapter 24 V
  • In Stock
  • Brand: UBQ
  • Model: 810354022982
  • Product Code: POE-24-12W
  • Availability: 37 pcs
  • ID: 332958
Fast delivery
Main
Depth 87 mm
Ethernet LAN (RJ-45) ports 2
Harmonized System (HS) code 85044095
Hazard pictogram(s) GHS09: Environmental hazard, GHS07: Harmful
Height 29 mm
Input current 0.2 - 0.3 A
Input frequency 50/60 Hz
Input voltage 100 - 240 V
Operating relative humidity (H-H) 35 - 95%
Operating temperature (T-T) 32 - 104 °F, 0 - 40 °C
Output current 0.5 A
Power over Ethernet (PoE) Yes
Power over Ethernet (PoE) voltage 24 V
product colour Black
RJ-45 input ports 1
RJ-45 output ports 1
storage temperature (T-T) -30 - 70 °C
Surge protection Yes
weight 92 g
Width 44 mm