Ubiquiti POE-48-24W Fast Ethernet 48 V
  • In Stock
  • Brand: UBQ
  • Model: 810354023064
  • Product Code: POE-48-24W
  • Availability: 39 pcs
  • ID: 332951
Fast delivery
Main
Depth 57 mm
Ethernet interface type Fast Ethernet
Ethernet LAN (RJ-45) ports 2
Ethernet LAN data rates 10, 100 Mbit/s
Harmonized System (HS) code 85044095
Hazard pictogram(s) GHS09: Environmental hazard, GHS07: Harmful
Height 33 mm
Input frequency 50/60 Hz
Input voltage 100 - 240 V
Number of products included 1 pc(s)
Operating relative humidity (H-H) 35 - 95%
Operating temperature (T-T) 32 - 104 °F, 0 - 40 °C
Power over Ethernet (PoE) Yes
Power over Ethernet (PoE) voltage 48 V
product colour Black
storage temperature (T-T) -30 - 70 °C
weight 135.5 g
Width 88 mm