POWER ADAPTER GROUNDED 15W/WHT TPA-EU2A1C15-01-W GEMBIRD
  • In Stock
  • Brand: Gembird
  • Model: 8716309134989
  • Product Code: TPA-EU2A1C15-01-W
  • Availability: 17 pcs
  • ID: 383445
Fast delivery
Connectors Universal female power socket
Main
Category Code PCB
CnCode 85444290
Description
Grounded universal travel power adapter, 15 W, white
Grounded universal travel power adapter with 3 USB charging ports
The practical universal AC socket supports most power plug types
USB charging ports support up to 15.5 W
Includes grounded US/UK/EU/AU power plugs, works in over 200+ countries
AC socket with child safety shutters
Protected with 10A fuse (BS1362 compliant)
Dimensions 82x42x28mm