Cardo FRC2X003 motorcycle intercom 2 channels 800 m Black
- In Stock
- 231.11€
- Ex Tax: 186.38€
Monthly payment from: 10.10 EUR
- Brand: CA3
- Model: 828831843029
- Product Code: FRC2X003
- Availability: 5 pcs
- ID: 401533
Fast delivery
| Main | |
| Bluetooth version | 5.2 |
| Channels quantity | 2 channels |
| Charging time | 2 h |
| Depth | 20 mm |
| FM Radio | Yes |
| Height | 48 mm |
| Manual | Yes |
| Maximum range | 800 m |
| Operating temperature (T-T) | -20 - 55 °C |
| product colour | Black |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Standby time | 10 day(s) |
| Talk time | 13 h |
| weight | 37 g |
| Width | 78 mm |
