SHOKZ OpenMove Headphones Wireless Ear-hook Calls/Music USB Type-C Bluetooth Blue
- In Stock
- 91.38€
- Ex Tax: 73.69€
- Brand: SKZ
- Model: 850033806267
- Product Code: S661BL
- Availability: 21 pcs
- ID: 308637
Fast delivery
| Main | |
| Battery capacity | 135 mAh |
| Battery operated | Yes |
| Battery recharge time | 2 h |
| Battery type | Built-in battery |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth profiles | HFP, AVRCP, HSP, A2DP |
| Bluetooth version | 5.1 |
| Cables included | USB Type-C |
| Carrying case | Yes |
| Clear sound | Yes |
| Connectivity technology | Wireless |
| Continuous audio playback time | 6 h |
| Control type | Buttons |
| Ear coupling | Bone conduction |
| Headphone frequency | 20 - 20000 Hz |
| Headphone sensitivity | 96 dB |
| Headset type | Binaural |
| International Protection (IP) code | IP55 |
| Microphone noise-canceling | Yes |
| Microphone sensitivity | -40 dB |
| Microphone type | Built-in |
| Package type | Box |
| product colour | Blue |
| product type | Headphones |
| Quick start guide | Yes |
| Recommended usage | Calls/Music |
| Standby time | 240 h |
| USB connectivity | Yes |
| USB connector | USB Type-C |
| Volume control | Button |
| Wearing style | Ear-hook |
| weight | 29 g |
| Wireless range | 10 m |
