Black Shark Gaming Tablet 8.8" 12/256GB 7300mAh Silver
- In Stock
- 440.72€
- Ex Tax: 355.42€
Monthly payment from: 19.25 EUR
- Brand: BLH
- Model: 6977541631328
- Product Code: GTab-SR/BS
- Availability: 5 pcs
- ID: 402389
Fast delivery
| Main | |
| 5G | No |
| Battery capacity | 7300 mAh |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 5.3 |
| Built-in microphone | Yes |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Charger | 1 |
| Compatible memory cards | MicroSDHC, MicroSDXC, MicroSD (TransFlash) |
| Depth | 7.7 mm |
| device type | Tablet |
| DFU / User manual | Yes |
| Display diagonal | 8,8" |
| display resolution | 2560 x 1600 pixels |
| Front camera resolution (numeric) | 5 MP |
| Internal storage capacity | 256 GB |
| International Protection (IP) code | IP54 |
| Length | 208 mm |
| Maximum memory card size | 2 TB |
| Near Field Communication (NFC) | No |
| Number of speakers | 2 |
| Operating system installed | Android 16 |
| processor cores | 8 |
| processor model | Snapdragon 8 Gen 3 |
| product colour | Silver |
| RAM capacity | 12 GB |
| Rear camera | Yes |
| rear camera resolution (numeric) | 13 MP |
| stylus pen | No |
| Touchscreen | Yes |
| USB cable | Yes |
| USB port | Yes |
| USB port type | USB Type-C |
| video recording | Yes |
| Warnings | Do not expose to high temperatures., Dispose of according to local electronic waste regulations., Avoid contact with liquid. |
| weight | 332 g |
| Wi-Fi standards | 802.11ac, 802.11g, 802.11b, 802.11a, 802.11n |
| Width | 130 mm |
