Black Shark Pad 7 4G 11" 6/128GB 7700mAh Blue Tablet
- In Stock
- 167.33€
- Ex Tax: 134.94€
Monthly payment from: 7.31 EUR
- Brand: BLH
- Model: 6977541631038
- Product Code: Pad7-BE/BS
- Availability: 5 pcs
- ID: 402384
Fast delivery
| Main | |
| 5G | No |
| Battery capacity | 7700 mAh |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 5.0 |
| Built-in microphone | Yes |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Charger | 1 |
| Compatible memory cards | nanoSIM, MicroSD (TransFlash) |
| Depth | 8.1 mm |
| device type | Tablet |
| DFU / User manual | Yes |
| Display diagonal | 27.9 cm (11") |
| display resolution | 1900 x 1200 px |
| Front camera resolution (numeric) | 8 MP |
| Internal storage capacity | 128 GB |
| Length | 257 mm |
| Maximum memory card size | 1 TB |
| Near Field Communication (NFC) | No |
| Operating system installed | Android 15 |
| processor cores | 8 |
| processor model | Helio G85 |
| product colour | Blue |
| RAM capacity | 6 GB |
| Rear camera | Yes |
| rear camera resolution (numeric) | 13 MP |
| stylus pen | No |
| Touchscreen | Yes |
| USB cable | Yes |
| USB port | Yes |
| USB port type | USB Type-C |
| video recording | Yes |
| Warnings | Avoid contact with liquid., Do not expose to high temperatures., Dispose of according to local electronic waste regulations. |
| weight | 505 g |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 7 (802.11be), Wi-Fi 6 (802.11ax), Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Width | 168.7 mm |
