Black Shark Pad 7 Pro 4G 11" 6/256GB 8800mAh Blue
- In Stock
- 208.33€
- Ex Tax: 168.01€
Monthly payment from: 9.10 EUR
- Brand: BLH
- Model: 6977541631069
- Product Code: Pad7Pro-BE/BS
- Availability: 5 pcs
- ID: 402387
Fast delivery
| Main | |
| 5G | No |
| Battery capacity | 8800 mAh |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 5.3 |
| Built-in microphone | Yes |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Charger | 1 |
| Compatible memory cards | MicroSDXC, MicroSD (TransFlash) |
| Depth | 7.4 mm |
| device type | Tablet |
| DFU / User manual | Yes |
| Display diagonal | 27.9 cm (11") |
| display resolution | 1900 x 1200 px |
| Front camera resolution (numeric) | 8 MP |
| Internal storage capacity | 256 GB |
| Length | 254 mm |
| Maximum memory card size | 1 TB |
| Near Field Communication (NFC) | No |
| Number of speakers | 4 |
| Operating system installed | Android 15 |
| processor cores | 8 |
| processor model | Helio G100 |
| product colour | Blue |
| RAM capacity | 8 GB |
| Rear camera | Yes |
| rear camera resolution (numeric) | 13 MP |
| stylus pen | No |
| Touchscreen | Yes |
| USB cable | Yes |
| USB port | Yes |
| USB port type | USB Type-C |
| video recording | Yes |
| Warnings | Do not expose to high temperatures., Avoid contact with liquid., Dispose of according to local electronic waste regulations. |
| weight | 513 g |
| Wi-Fi standards | 802.11ac, 802.11b, 802.11n, 802.11a, 802.11g |
| Width | 166 mm |
