GIMBAL RS 4/CP.RN.00000343.01 DJI
- In Stock
- 485.21€
- Ex Tax: 391.30€
Monthly payment from: 21.20 EUR
- Brand: DJI
- Model: 6941565974662
- Product Code: CP.RN.00000343.01
- Availability: 1 pcs
- ID: 356399
Fast delivery
| Main | |
| Battery run time up to | 12 hours |
| Category Code | GIM |
| Charging time | 2.5 hours |
| CnCode | 84798997 |
| Description | The DJI RS 4 lightweight commercial stabilizer supports next-generation native vertical shooting with enhanced operation efficiency, improved stabilization performance, and an upgraded accessory ecosystem. It empowers solo cinematographers with a more professional and efficient creative experience and the toolset to tell gripping visual stories. DJI RS 4 features a newly designed horizontal plate, enabling the second generation of native vertical shooting for faster and simpler operation. Without the need for additional accessories, you can simply release the horizontal plate and secure it into the vertical position for an easy switch to vertical shooting. |
| Dimensions | Folded: 245×255×75, Unfolded: 370×191×189 mm |
| Gimbal product type | Gimbal |
| Model | RS 4 |
| Operating temperature range | -20° to 45° C |
| Power source | BHX711-3000-7.2V |
| Shipping Box Depth | 39.5 cm |
| Shipping Box Height | 28.5 cm |
| shipping box quantity | 4 |
| Shipping Box Weight | 9.1 kg |
| Shipping Box Width | 37 cm |
| Unit Box Height | 0.085 |
| Unit Box Length | 0.315 |
| Unit Box Width | 0.225 |
| Unit Brutto Volume | 0.01041 cubm |
| Unit Gross Weight | 2.27 kg |
| Unit Net Weight | 1.4 kg |
| Vendor Homepage | www.dji.com/lv/rs-4 |
| Wireless connections | Bluetooth |
