Premium Ground Combo 396cm Trampoline Black
- In Stock
- 633.07€
- Ex Tax: 510.54€
Monthly payment from: 27.65 EUR
- Brand: LTA
- Model: 8719425458540
- Product Code: 5854A
- Availability: 1 pcs
- ID: 360487
Fast delivery
| Main | |
| Construction type | Coil spring |
| External diameter | 396 cm |
| Frame coating | Galvanized |
| Frame material | Steel |
| Height | 215 mm |
| Maximum user weight | 120 kg |
| Number of legs | 4 leg(s) |
| Number of springs | 72 |
| Padding material | PVC |
| Placement supported | Outdoor |
| product colour | Black |
| product type | Above ground trampoline |
| Safety net | Yes |
| Shape | Round |
| Spring length | 16.5 cm |
| Surface coloration | Monotone |
| Target audience | Children |
| Top rail coating | Galvanized |
| Warnings | Check the condition of the protective net and springs before each use., Do not jump on the trampoline without adult supervision. |
| weight | 76 kg |
