Wahoo KICKR CORE 2 Trainer (ZWIFT Cog & Click)
- In Stock
- 488.05€
- Ex Tax: 393.59€
Monthly payment from: 21.32 EUR
- Brand: WAO
- Model: 850048106598
- Product Code: WFBKTR125-3CC
- Availability: 60 pcs
- ID: 386304
Fast delivery
| Main | |
| ANT+ enabled | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Drive type | Belt drive |
| Maximum power | 1800 W |
| Maximum user weight | 113 kg |
| Measurement accuracy | 2% |
| Mobile device compatibility | Smartphone, Tablet |
| product colour | Black |
| product type | Magnetic bicycle trainer |
| Suitable for slope up to | 16% |
| Warnings | Always use the bike in a well-ventilated area., Do not use if you have a heart condition or other serious medical condition - consult your doctor before training., Make sure the bike is stably positioned before starting the exercise. |
| weight | 18 kg |
| WiFi | Yes |
