Salta Comfort edition - 213 cm recreational/backyard trampoline
- In Stock
- 225.41€
- Ex Tax: 181.78€
Monthly payment from: 9.85 EUR
- Brand: LTA
- Model: 8719425450728
- Product Code:
- Availability: 2 pcs
- ID: 330000
Fast delivery
| Main | |
| Construction type | Coil spring |
| External diameter | 213 cm |
| Fastener type | Zipper |
| Frame coating | Galvanized |
| Frame diameter | 3.81 cm |
| Frame material | Steel |
| Height | 2050 mm |
| Jumping mat diameter | 205 cm |
| Maximum user weight | 50 kg |
| Number of legs | 3 leg(s) |
| Number of springs | 36 |
| Placement supported | Outdoor |
| product colour | Black |
| product type | Above ground trampoline |
| Safety net | Yes |
| Safety padding cover | Yes |
| Shape | Round |
| Spring length | 14 cm |
| Surface coloration | Monotone |
| Target audience | Children |
| Top rail coating | Galvanized |
